kandydatów

Etat Starszy inspektor realizujący funkcje publicznoprawne

Firma: Urząd Morski w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Urząd Morski w Szczecinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor realizujący funkcje publicznoprawne
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 118366

Warunki pracy

  • praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych

  • zagrożenie korupcją

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

  • praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie

  • dostępność samochodu służbowego

  • brak odpowiednio dostosowanych toalet dla potrzeb osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Przeprowadza przeglądy i inspekcje wyposażenia i konstrukcji statków morskich w celu stwierdzenia zgodności z obowiązującymi przepisami.
  • Przeprowadza przeglądy i inspekcje wyposażenia i konstrukcji statków morskich w celu stwierdzenia zgodności z obowiązującymi przepisami oraz ocenia stan bezpieczeństwa inspekcjonowanych statków w celu wydania opinii co do zgodności z obowiązującymi normami.
  • Przeprowadza inspekcje dotyczące składu i kwalifikacji załóg statków polskich oraz ocenia skład załóg pod kątem spełnienia norm pracy i bezpieczeństwa w celu określenia lub potwierdzenia minimalnego składu załogi.
  • Przeprowadza audyty systemów zarządzania bezpieczeństwem na pokładach statków oraz w biurze armatora w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami kodeksu ISM i wydania lub potwierdzenia odpowiedniego certyfikatu przewidzianego tym kodeksem.
  • Przeprowadza weryfikację planów ochrony statków w celu oceny planów oraz oceny samych statków na zgodność z wymaganiami kodeksu ISPS w celu wydania lub potwierdzenia certyfikatu ochrony statku.
  • Przeprowadza audyty stacji serwisowych i atestujących sprzęt i wyposażenie stosowane na statkach morskich w celu wydania opinii dotyczącej uznania tych stacji w imieniu administracji.
  • Współpracuje z właściwymi instytucjami w zakresie spraw związanych z bezpieczeństwem ludzi, statków i ochroną środowiska w celu poprawy bezpieczeństwa na morzu. Wdraża zalecenia IMO, dyrektyw Unii Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa żeglugi.
  • Uczestniczy w przygotowaniach, opiniowaniu i ocenie projektów aktów prawa krajowego i międzynarodowego dotyczących bezpieczeństwa żeglugi w celu podniesienia jakości przepisów prawnych i podniesienia bezpieczeństwa żeglugi.
  • Udziela informacji zainteresowanym stronom nt. obowiązujących aktów prawa dotyczących rejestracji, dokumentów okrętowych i bezpieczeństwa żeglugi w celu usprawnienia obsługi w UM. Udział na zasadach eksperckich w postępowaniach wyjaśniających w sprawach naruszeń przepisów w zakresie bezpieczeństwa żeglugi i zanieczyszczenia środowiska morskiego oraz dotyczących wypadków morskich
  • Przeprowadza samodzielnie inspekcje jednostek bandery polskiej w zakresie zleconym przez Głównego Inspektora.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o profilu morskim lub budownictwa okrętowego
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego praca w charakterze oficera na statkach morskich
  • Dyplom morski na poziomie zarządzania w dziale pokładowym na statkach o poj. brutto pow. 3000 ton lub maszynowym na statkach o mocy maszyn głównych pow. 3000 kW, lub dyplom inżyniera budowy okrętów, lub inżyniera w zawodzie związanym z gospodarką morską
  • Znajomość języka angielskiego – dobra w mowie i piśmie
  • Prawo jazdy kat. B
  • Znajomość i umiejętność pracy z aplikacjami biurowymi (MS Office)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • audytor ISM, audytor ISO 9001, według szkoleń EMSA
  • otwartość i gotowość na ciągłe podnoszenie kwalifikacji
  • umiejętność pracy w zespole