Etat Inspektor ds. BHP w Zespole Bezpieczeństwa Informacji i Ciągłości Działania

Firma: Zachodniopomorski OW NFZ miejsce pracy: Szczecin

Nazwa stanowiska:

Inspektor ds. BHP

w Zespole Bezpieczeństwa Informacji i Ciągłości Działania

Numer ogłoszenia: Szczecin/23/1

Miejsce pracy: Szczecin

0,5 etatu/umowa o pracę

Termin składania ofert: do 05.02.2023 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w komórkach organizacyjnych Funduszu
  • przeprowadzanie analizy i oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą dla stanowisk pracy w Funduszu
  • przeprowadzanie instruktażu ogólnego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy dla wszystkich osób rozpoczynających pracę w Oddziale, w tym również praktykę zawodową lub staż oraz nadzór nad obiegiem dokumentacji ze szkolenia
  • bieżące informowanie Dyrektora Oddziału o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń
  • udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy pracowników Funduszu, które nastąpiły w obszarze działania Oddziału oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności wypadków i kontrola ich realizacji
  • współpraca z Wydziałem Spraw Pracowniczych w zakresie organizowania i zapewnienia odpowiedniego poziomu szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz adaptacji zawodowej nowo zatrudnionych pracowników
  • opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy
  • uczestnictwo w konsultacjach w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz w pracach komisji bezpieczeństwa i higieny pracy
  • współdziałanie ze społeczną inspekcją pracy oraz zakładowymi organizacjami związków zawodowych w realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz współpraca z świadczeniodawcą sprawującym profilaktyczną opiekę lekarską nad pracownikami
  • współpraca z właściwymi komórkami Oddziału i Centrali Funduszu w zakresie realizowanych zadań
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie wyższe o kierunku lub specjalności w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy albo studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

Wymagania dodatkowe:

  • praktyczna znajomość powszechnie obowiązujących przepisów i procedur w zakresie BHP
  • biegła obsługa pakietu Microsoft Office
  • umiejętność współpracy w zespole oraz dobra organizacja pracy i samodzielność pozwalające na terminową realizację powierzonych zadań
  • komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów
  • samodzielność i odpowiedzialność w realizacji zadań
  • dobra organizacja pracy i umiejętność długofalowego planowania działań

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • podpisany kwestionariusz osobowy
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenie lub prowadzenia działalności gospodarczej
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów)

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dla Ciebie dostępni pod (adresem e-mail: kadry@nfz-szczecin.pl).