kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Specjalista
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 99013

Warunki pracy

- Praca o charakterze administracyjno-biurowym

- Obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę,

- Praca w systemie ośmiogodzinnym, jednozmianowym

- Naturalne i sztuczne oświetlenie, konieczność koncentracji uwagi podczas wykonywanej pracy,

- Opracowywanie dokumentów, praca i czynności koncepcyjne,

- Na stanowisku występuje stres związany z zachowaniem terminów i obsługą klientów zewnętrznych tj. obywateli, przedstawicieli organów samorządowych. Praca pod presją czasu.

- Obiekt przy ul. T.Firlika 20 w Szczecinie, niebędący własnością RDOŚ, dostosowany jest częściowo dla potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (jest winda),

- W budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych (na parterze).

- Brak  specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym  oraz głuchoniemym ).

- Pomieszczenia biurowe dla pracowników oraz ich stanowiska pracy znajdują się na I piętrze i II piętrze budynku 5 piętrowego (biurowiec),

- Stanowisko pracy wyposażone jest w monitor, komputer, wspólną drukarkę, telefon, kserokopiarkę sieciową znajdującą się w korytarzu firmy.

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy wynikające z obsługi finansowo-księgowej polegającej na prowadzeniu ewidencji dochodów, wydatków budżetowych, kosztów, rozrachunków i podróży służbowych w celu aktualnej i dokładnej informacji finansowej. Obsługa programów: Video-Tel i Trezor, finansowo-księgowych.
  • Sporządza plany finansowe w układzie tradycyjnym i zadaniowym, sporządza sprawozdania budżetowe i finansowe (miesięczne, kwartalne i roczne) w celu zapewnienia terminowości wynikającej z polityki finansowej.
  • Uczestniczy w realizacji budżetu RDOŚ oraz gospodarki pozabudżetowej, jak również środków pochodzących z innych źródeł. Prowadzi obsługę finansowo-księgową polegającą na przygotowywaniu przelewów w celu regulacji zobowiązań Regionalnej Dyrekcji.
  • Prowadzi ewidencję księgową środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz pozostałych środków trwałych, dokonuje rozliczeń inwentaryzacji w formie spisu z natury oraz dokonuje inwentaryzacji zobowiązań i należności w drodze weryfikacji sald z dokumentacją źródłową w celu przestrzegania prawidłowej gospodarki majątkowej Regionalnej Dyrekcji.
  • Sporządza sprawozdania statystyczne (miesięczne, kwartalne i roczne) w celu zapewnienia terminowości wynikającej z polityki finansowej.
  • Uczestniczy w sporządzaniu przelewów na podstawie zatwierdzonych pod kątem formalno – rachunkowym i zadekretowanych wcześniej do wypłaty FV i rachunków. Kontroluje ich zgodność z zawartymi umowami.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze finansowo-księgowym

  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu obsługi finansowo-księgowej