kandydatów

Etat Oficer portu

Firma: Urząd Morski w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Urząd Morski w Szczecinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Oficer portu
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 94643

Warunki pracy

  • praca w systemie równoważnym, służby 12 godzinne

  • narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne

  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie

  • permanentna obsługa klienta zewnętrznego

  • praca w terenie, przemieszczanie się motorówkami, wejścia/zejścia na/ z  nabrzeża

  • brak jest wind, wejście schodami

  • brak odpowiednio dostosowanych toalet dla potrzeb niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Kontroluje prawidłowość składanych zgłoszeń wejścia i wyjścia statków do/z portu Szczecin i wypracowywanie decyzji o zgodzie na wejście lub wyjście statku do/z portu.
  • Weryfikuje noty zatrzymania, obostrzenia w ruchu statków oraz szczególnych warunków żeglugi określanych przez kapitana portu.
  • Przeprowadza bieżącą kontrolę portowo-żeglugową za pomocą dostępnych narzędzi systemu VTS.
  • Prowadzi nadzór nad obsadą pilotową i obsługą holowniczo- cumowniczą.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w gospodarce morskiej
  • Uprawnienia do obsługi urządzeń radiotelefonicznych w służbie morskiej, ARPA
  • Dyplom morski na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość przepisów prawa międzynarodowego: konwencja SOLAS, MARPOL
  • Znajomość przepisów prawa krajowego: Ustawa o obszarach morskich, Ustawa o bezpieczeństwie morskim; lokalnego: przepisy portowe
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie SSO
  • Znajomość topografii portu i usytuowania urządzeń nawigacyjnych