kandydatów

Etat Starszy inspektor

Firma: Urząd Morski w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Urząd Morski w Szczecinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 88671

Warunki pracy

  • praca przy komputerze ponad 4 godziny dziennie,

  • obecność wind, wejście schodami,

  • brak odpowiednio dostosowanych toalet dla potrzeb niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Przeprowadza kontrolę formalno-rachunkową rachunków wystawianych do zawartych umów zlecenia i o dzieło, sporządza do nich listy płac, prowadzi rozliczenia z ZUS i US, nalicza składki do PPK oraz pilnuje terminowej wypłaty wynagrodzenia.
  • Obsługuje płatności ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej za pośrednictwem portalu BGK Zlecenia.
  • Rozlicza koszty zagranicznych podróży służbowych, sporządza informacje w tym zakresie do jednostki nadrzędnej oraz współpracuje z Bankiem prowadzącym rachunek (zamawianie i zwrot dewiz na zagraniczne podróże służbowe).
  • Prowadzi sprawy związane z obsługą służbowych kart płatniczych i raportuje w tym zakresie.
  • Sporządza sprawozdania do Głównego Urzędu Statystycznego DNU-K o usługach nabytych od nierezydentów oraz usługach dostarczonych nierezydentom.
  • Bierze udział w przygotowaniu wypłat wynagrodzeń dla pracowników Urzędu Morskiego w Szczecinie oraz zastępuje kasjerkę Kasy Głównej Urzędu i Kasy w KPn.
  • Sporządza informacje o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11).
  • Przygotowuje zestawienia o planowanych na rok następny zadaniach do wykonania w ramach umów zlecenia.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie ekonomiczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego doświadczenia w finansach
  • Znajomość przepisów o finansach publicznych, o rachunkowości, o podatku dochodowym od osób fizycznych, o systemie ubezpieczeń społecznych.
  • Umiejętność obsługi komputera i pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość obsługi aplikacji ZUS Płatnik, znajomość aplikacji BGK Zlecenia, znajomość programów finansowo-księgowych