kandydatów

Etat Lekarz regionalny/inspektor orzecznictwa lekarskiego

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie
Lekarz regionalny/inspektor orzecznictwa lekarskiego
Miejsce pracy: Szczecin
Numer: StPr/21/3804
OBOWIĄZKI:

- kontrola orzeczeń lekarzy rzeczoznawców Kasy pod względem merytorycznym i formalnym, ewentualnie kierowanie na badania przez Komisję Lekarską Kasy, - przekazywanie spraw do ponownego rozpatrzenia w przypadku stwierdzenia istotnego naruszania zasad orzekania przez lekarzy rzeczoznawców Kasy, - występowanie do Naczelnego Lekarza Kasy z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, w przypadku stwierdzenia istotnego naruszenia zasad procedury i postepowania orzeczniczego, - analiza odwołań wniesionych do sądu od decyzji Prezesa KRUS w sprawach o świadczenie z ubezpieczenia społecznego rolników, do których prawo uzależnione jest od orzeczenia całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, lub niezdolności do samodzielnej egzystencji albo stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu w celu stwierdzenia, czy w odwołaniu tym nie wskazano nowych okoliczności dotyczących całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym lub niezdolności do samodzielnej egzystencji albo stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, - przedstawienie stanowiska z zakresu orzecznictwa lekarskiego w sprawach, w których toczy się sądowe postepowanie odwoławcze, - ocena merytoryczna wniosków oraz kwalifikowanie ubezpieczonych/świadczeniobiorców Kasy do skierowania na rehabilitację leczniczą, - wydanie opinii w postepowaniu wyjaśniającym w sprawach dotyczących wypadków przy pracy rolnej, choroby zawodowej rolników oraz dotyczących przyznawania zasiłku chorobowego, - prowadzenie szkoleń i instruktażu lekarzy rzeczoznawców Kasy w zakresie orzecznictwa lekarskiego, - ocena kwalifikacji orzeczniczo-lekarskich lekarzy rzeczoznawców Kasy, - opiniowanie kandydatury lekarza rzeczoznawcy Kasy na członka Komisji lekarskiej. Komplet dokumentów należy składać osobiście lub przesłać listownie na adres KRUS OR Koszalin, 75-846 Koszalin, ul. Słowińska 5, zgodnie z wytycznymi zawartymi w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie internetowej www.bip.krus.gov.pl w zakładce "Praca w KRUS", a następnie "OR w Koszalinie".

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), medyczne
Uprawnienia: UMIEJĘTNOŚĆ PODEJMOWANIA DECYZJI
Uprawnienia: UMIEJĘTNOŚĆ PLANOWANIA I ORGANIZACJI PRACY
Uprawnienia: WYSOKA KULTURA OSOBISTA
Uprawnienia: OBSŁUGA URZĄDZEŃ BIUROWYCH
Uprawnienia: DYSPOZYCYJNOŚĆ
Uprawnienia: KOMUNIKATYWNOŚĆ

Wymagania inne:

znajomość ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników i statutu KRUS, znajomość przepisów z zakresu danych osobowych, znajomość rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej w sprawie orzecznictwa lekarskiego w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, znajomość rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym i długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postepowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania, znajomość rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie warunków i trybu kierowania przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne, prawo wykonywania zawodu lekarza na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, tytułu lekarza specjalisty w zakresie specjalizacji: chorób wewnętrznych, medycyny przemysłowej, medycyny ogólnej, medycyny rodzinnej, chirurgii ogólnej, chirurgii ortopedyczno-urazowej, rehabilitacji, neurologii, psychiatrii, co najmniej 5-letni staż pracy w zawodzie lekarza, niekaralność w tym również za przewinienia zawodowe, umiejętność pracy pod presją czasu, posiadanie co najmniej 5-letniej praktyki zawodowej w zakresie orzecznictwa lekarskiego, mile widziane osoby niepełnosprawne

Miejsce pracy:

Szczecin

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

3 010 - 6 000 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie