kandydatów

Etat Inspektor

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Inspektor
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 80377

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno-biurowym, jednozmianowa w pełnym wymiarze czasu pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, większość czynności wykonywanych jest w pozycji siedzącej. Praca wymagająca kontaktu z interesantami, innymi jednostkami organizacyjnymi Policji oraz instytucjami zewnętrznymi. Praca samodzielna z przewagą wysiłku umysłowego. Oświetlenie w pomieszczeniu pracy naturalne i sztuczne. Stanowisko pracy usytuowane jest w budynku KWP w Szczecinie w pokoju wyposażonym w meble biurowe oraz sprzęt komputerowy i biurowy. Budynek wyposażony jest w windę, jednak cały budynek i pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia.

Informacja o wysokości proponowanego wynagrodzenia zasadniczego: 3.114,79 zł brutto + wysługa lat

Zakres zadań

  • Opracowywanie na zlecenie wystąpień w zakresie międzynarodowej wymiany informacji na rzecz jednostek i komórek organizacyjnych Policji zachodniopomorskiej
  • Pomoc w zapewnieniu sprawnego i terminowego pozyskiwania niezbędnych informacji międzynarodowych oraz koordynowaniu ich obiegu
  • Udział w przygotowywaniu i opracowywaniu niezbędnej dokumentacji związanej z wyjazdami zagranicznymi funkcjonariuszy garnizonu zachodniopomorskiego
  • Udział w przyjmowaniu i organizowaniu pobytu delegacji zagranicznych, wizytujących Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie
  • Pomoc w opracowywaniu zestawień statystycznych, analiz i opinii dotyczących współpracy KWP w Szczecinie z policjami zagranicznymi

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego z wykorzystaniem języka niemieckiego w pracy zawodowej

  • Znajomość języków obcych: niemiecki – w stopniu komunikatywnym, w mowie i piśmie na poziomie B2
  • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych
  • Umiejętność obsługi programów biurowych typu MS Office na poziomie podstawowym
  • Uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” potwierdzone dokumentem wydanym przez organy Policji lub ABW albo zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego mającego na celu uzyskanie dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne”
  • Znajomość przepisów prawnych:
  • 1) Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 2320)
  • 2) Ustawa z dnia 14 grudnia 2018 r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości (Dz. U. z 2019, poz. 125)
  • 3) Ustawa z dnia 6 lipca 2001 r. o przetwarzaniu informacji kryminalnych (Dz. U. z 2021, poz. 187)
  • 4) Zarządzenie nr 70 Komendanta Głównego Policji z dnia 2 grudnia 2019 r. w sprawie funkcjonowania Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (Dz. Urz. 2019.114) w obszarze współpracy międzynarodowej Policji
  • 5) Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych z dnia 15 maja 2014 r. (Dz. U. z 2015, poz. 939)
  • 6) Statut Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej – Interpol przyjęty w Wiedniu dnia 13 czerwca 1956 r. (Dz. U. z 2015, poz. 1758)
  • 7) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/794 w sprawie Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) z dnia 11.05.2016 r. (Dz. U. Unii Europejskiej 135/53)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe