kandydatów

Etat IT system administrator

Firma: Web Solutions Poland Sp. z o.o. miejsce pracy: Szczecin

Ogłoszenie numer: 7930611, z dnia 2023-01-27

Web Solutions to międzynarodowa marka istniejąca w branży IT od 1997 roku.

Zajmujemy się zarządzaniem domenami internetowymi w imieniu klientów z całego świata.

Obecnie do naszego biura w Szczecinie poszukujemy osoby na stanowisko Administratora Systemów (Mid level).

IT system administrator

Miejsce pracy: Szczecin

Opis stanowiska

Będziesz pracować w zespole przy konfiguracji, obsłudze, utrzymaniu i rozwoju naszej sieci, serwerów i systemów operacyjnych.

Stanowisko to jest idealne dla osoby, która lubi pracować samodzielnie, choć przy niektórych projektach wymaga współpracy z resztą zespołu. Jeśli lubisz zarówno teorię jak i praktyczną stronę administracji systemami, identyfikację, planowanie projektów i wdrożenia, ta praca jest idealna dla Ciebie.

Cenimy praktyczne umysły, które są zainteresowane również perspektywą pracy z kolegami z innego kraju.

Twoje przyszłe obowiązki to:

  • wdrażanie nowych i modernizacja istniejących rozwiązań serwerowych
  • monitorowanie i reagowanie na awarie usług i inne problemy
  • doradztwo i wsparcie dla naszych użytkowników i innych współpracowników
  • stały kontakt z menedżerami systemów w organizacji
  • kontakt z dostawcami i innymi partnerami biznesowymi
  • dokumentacja

Wymagania

Niedawno ukończyłeś lub nadal studiujesz edukację w branży informatycznej. Ewentualnie posiadasz dyplom techniczny połączony z solidnym doświadczeniem.

Oczekujemy, że możesz wykazać się podstawowym doświadczeniem w zakresie instalacji i utrzymania infrastruktury serwerowej. Jak również monitorowania i reagowania na awarie usług i inne pojawiające się problemy techniczne.

Idealny kandydat będzie ponadto posiadał:

  • Ogólną wiedzę na temat sprzętu komputerowego oraz zrozumienie protokołów i usług sieciowych (DNS, poczta, VPN, SQL, SSL)
  • Doświadczenie z systemem Linux (dowolna dystrybucja), w tym usługami takimi jak Apache, Nginx, PowerDNS, MySql, Postfix
  • Znajomość komputerów stacjonarnych i podstawowe umiejętności z zakresu systemów serwerowych Microsoft
  • Zaawansowana wiedza z zakresu wirtualizacji (VMware)
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Obowiązkowe:

DNS, VPN, SQL, SSL, Linux, Nginx, MySQL, Postfix, VMware, Protocols, Virtualization, English, Angielski

Mile widziane:

Plesk, PowerDNS, Windows Server, IIS, pfSense

Oferujemy

  • Język rekrutacji: angielski & polski
  • Start ASAP
  • Stała długość kontraktu
  • Płatny urlop dla: B2B
  • Bez pracy zdalnej
  • Elastyczne godziny pracy
  • Brak podróży służbowych

Sprzęt

  •  Linux
  •  Windows
  •  Komputer: Notebook
  •  2 Monitory: Opcjonalnie

Metodologia

  • Issue tracking tool: Asana
  • Knowledge repository: Wiki
  • Virtualization: VMware
  • Operating system: Linux, Windows
  • Networking hardware: CISCO, pfSense
  • Security: TLS
  • Application stack: Apache, Python, Plesk, PowerDNS
  • Version control system: GIT
  • Databases: MySQL, MSSQL
  • Swoboda wyboru narzędzi

Udogodnienia w biurze

  • Free coffee
  • Free snacks
  • Bike parking
  • In-house trainings
  • No dress code
  • Free beverages

Benefity

  • Small teams
  • International projects
  • Flat structure
  • Beer fridays
  • Pizza day
  • Friendly atmosphere
  • Integration events