kandydatów

Etat Specjalista ds. Cieplno - Mechanicznych

Firma: PGE Energia Ciepła S.A. miejsce pracy: Szczecin

PGE Energia Ciepła S.A.z Grupy PGE

jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Jesteśmy liderem w branży ciepłowniczej w Polsce.

Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy. Inwestujemy w przyszłość: zarówno w nisko- i zeroemisyjne ciepłownictwo, jak i w ciągły rozwój pracowników.

Proponujemy atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery dla naszych pracowników.

Dołącz do naszego świata pełnego mocy i energii!

Rozpoczynamy rekrutację na stanowisko:

Specjalista ds. Cieplno - Mechanicznych
Miejsce pracy: Szczecin
Nr ref.: PGEEC/SZCZ/12/HW/2022

Twój zakres obowiązków:

  • Nadzorowanie procesu produkcyjnego w elektrociepłowni, analiza poprawności pracy urządzeń.
  • Ustalanie i ocena wielkości wskaźników produkcji, zarządzanie reżimami pracy urządzeń w celu optymalizacji tych wskaźników.
  • Analiza potrzeb w zakresie zaopatrzenia w paliwa produkcyjne i materiały eksploatacyjne z uwzględnieniem kryteriów technicznych.
  • Współudział w przygotowaniu zakresów remontów przygotowanych przez Departament Zarządzania Majątkiem i Inwestycjami, następnie kontrola i odbiór realizacji tych zakresów w ramach prowadzonej przez Wydział Inżynierii Produkcji Komisji Odbiorowej, udział w postępowaniach przetargowych.
  • Udział w zespołach realizujących remonty planowe i modernizacyjne, kontrola realizowanych prac pod względem zgodności z przepisami bhp, wymaganiami środowiskowymi i jakościowymi.
  • Inicjowanie nowych rozwiązań, usprawnień zapewniających poprawę efektywności produkcji.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne, specjalizacja energetyczna, mechaniczna.
  • Znajomości zasad procesu produkcyjnego elektrowni cieplnej, znajomości podstaw budowy, zasad działania oraz eksploatacji urządzeń wytwórczych i pomocniczych (m.in. turbiny cieplne, generatory prądu, pompy, kotły).
  • Mile widziane doświadczenie pracy w energetyce bądź branżach pokrewnych.
  • Mile widziane uprawnienia energetyczne E i D, grupa 2 i 3.
  • Znajomość programów komputerowych Ms Office, SAP, NND Integrum, PGIM, programów technologicznych.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.