kandydatów

Etat Młodszy księgowy

Firma: Archiwum Państwowe w Szczecinie miejsce pracy: Szczecin

Archiwum Państwowe w Szczecinie
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Młodszy księgowy
Miejsce pracy: Szczecin
Ogłoszenie o naborze Nr 103738

Warunki pracy

Praca w siedzibie urzędu przy ul. św. Wojciecha 13 w Szczecinie, administracyjno-biurowa, użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: budynek przy ul. św. Wojciecha 13 częściowo przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, nie posiada windy. Stanowisko pracy znajduje się w pomieszczeniu biurowym na 2 piętrze budynku AP.

Długotrwała pozycja siedząca praca z dokumentami, stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy, czas pracy przy monitorze - połowa dobowego czasu pracy z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Księguje dokumenty w zakresie wydatków i dochodów, rozlicza wpłaty dochodów budżetowych
  • Wystawia dokumenty sprzedaży
  • Prowadzi rejestry m.in.: umów, dokumentów zakupu, sprzedaży, druków ścisłego zarachowania, not korygujących, odsetkowych i obciążeniowych
  • Przygotowuje przelewy bankowe
  • Prowadzi kartoteki zużycia materiałów, wystawia noty obciążeniowe dla pracowników oraz noty korygujące, odsetkowe i obciążeniowe
  • Prowadzi ewidencję i rozliczenia ZFŚS i KZP
  • Przygotowuje dokumenty do przekazania do archiwum zakładowego
  • W zastępstwie: przygotowuje dokumenty i zestawienia do sprawozdawczości budżetowej, prowadzi ewidencję majątku trwałego oraz rozlicza delegacje służbowe pracowników

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Znajomość ustawy o finansach publicznych oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Znajomość przepisów z zakresu ZFŚS oraz podatku od osób fizycznych
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność organizacji pracy własnej oraz samodzielność
  • Umiejętność formułowania pism
  • Dobra znajomość aplikacji biurowych (Excel, Word)
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość programów finansowo-księgowych linii PROGMAN
  • Znajomość systemu Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją (EZD)