kandydatów

Etat Specjalista ds. Kotłowych

Firma: PGE Energia Ciepła S.A. miejsce pracy: Szczecin

PGE Energia Ciepła S.A.

Jesteśmy częścią Grupy Kapitałowej PGE SA, największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

Posiadamy ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,8 GWt mocy elektrycznej 2,5 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 672 km.

Produkujemy i dostarczamy ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Jesteśmy obecni także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie.

Dajemy stabilne zatrudnienie ponad 3,5 tys. Pracownikom.

Rozpoczynamy rekrutację na stanowisko:

Specjalista ds. Kotłowych
Miejsce pracy: Szczecin
Twój zakres obowiązków:
  • Utrzymanie i modernizacja majątku produkcyjnego w branży kotłowej i oczyszczania spalin.
  • Udział w przygotowaniu, kontrola i weryfikacja planów finansowych utrzymania i modernizacji instalacji produkcyjnych.
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej dla potrzeb realizacji procesu zakupowego.
  • Nadzorowanie procesu realizacji remontów planowych i inwestycji w branży kotłowej (projekty, dostawy, montaż) pod kątem zgodności z wymaganiami technicznymi, oczekiwaną jakością i terminem.
  • Prowadzenie odbiorów technicznych zrealizowanych zakresów prac i dostaw (w tym dokumentacji technicznej) realizowanych w branży kotłowej.
  • Wsparcie techniczne w procesie zakupowym oraz udział w ocenie technicznej przy wyborze ofert dla zadań remontowych, modernizacyjnych i inwestycyjnych oraz dostaw.
  • Prowadzenie konserwacji i przeglądów urządzeń cieplno-ciśnieniowych oraz rozwiązywanie problemów technicznych.
  • Usuwanie awarii i usterek kotłów, urządzeń pomocniczych, urządzeń cieplno-ciśnieniowych i instalacji oczyszczania spalin.
Nasze wymagania:
  • Wykształcenie wyższe techniczne.
  • Znajomość procesu technologicznego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.
  • Wiedza z zakresu budowy, eksploatacji i utrzymania instalacji, maszyn i urządzeń w szczególności kotłów energetycznych.
  • Znajomość przepisów branżowych w tym np. UDT.
Mile widziane:
  • Posiadanie Świadectwa Kwalifikacji typu D, grupa 2. pkt: 1, 2, 6, 7, 8, 10.
  • Znajomość MS Office, SAP.
  • Wykształcenie wyższe energetyczne lub mechaniczne
Ze swojej strony oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności poprzez m.in. udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i członków Twojej rodziny.
  • Bogaty system kafeteryjny ZFŚS.
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka.
  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych (np. grupowe ubezpieczenie na życie, korzystne warunki dołączenia do Pracowniczego Programu Emerytalnego).
  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą.